Varmt välkommen att kontakta oss!

Email: info@lohilofoods.com

Telefon: +46 470 729178 

Huvudkontoret i Växjö

Nylandavägen 2

352 50 Växjö

SWEDEN

 

Kontoret i Stockholm

Olivecronasväg 8

113 61 Stockholm

SWEDEN

Glassfabriken i Växjö

Verkstadsgatan 5

352 46 Växjö

SWEDEN

Fabriksförsäljning i Växjö

Verkstadsgatan 5

352 46 Växjö

SWEDEN

Fakturauppgifter. OBS! endast faktura

Lohilo Foods AB (publ.)

Organisationsnummer: 556740-7050

Kund-ID GTR1012
FE 120
105 69 Stockholm

Skickas till e-post: invoice@lohilofoods.com (OBS! Automatiserad mail)
Övriga frågor skickas till finance@lohilofoods.com

Richard Hertvig

VD och grundare

richard@lohilofoods.com
+46 70 886 94 44

 

Tyrone Andersson

COO/Vice VD 
tyrone.andersson@lohilofoods.com
+46 70 751 03 40 

 

Niclas Blomström

Financial Lead

niclas@lohilofoods.com
+46 73 230 78 96

 

Tobias Hausenkamph

Commercial Lead

tobias.hausenkamph@lohilofoods.com
+46 70 985 37 42

 

Caroline Andersson

Supply Chain Lead

caroline.andersson@lohilofoods.com
+46 70 985 37 36

 

Anders Bergstrand

Export Manager

anders.bergstrand@lohilofoods.com
+46 72 535 96 44

 

Stefan Halvarsson

Field Sales Manager

stefan.halvarsson@lohilofoods.com
+46 72 190 44 44

 

Johan Tillström

Key Account Sweden

johan.tillstrom@lohilofoods.com
+46 76 894 15 51 

 

Annie Steen

HR/Administration

annie.steen@lohilofoods.com
+46 73 533 06 12

 

Roger Södervall

Quality Manager

roger.sodervall@lohilofoods.com
+46 76 187 12 00

 

Dan Isaksson

Glassmästare/Gelatista

dan@lohilofoods.com
+46 70 888 01 88

Rami Gamhour

Factory Manager

rami.gamhour@lohilofoods.com
+46 70 959 31 12

 

Josefine Kullberg

Purchaser

josefine.kullberg@lohilofoods.com
+46 70 993 99 90

 

Mikaela Reiserer

E-Com Manager

mikaela.reiserer@lohilofoods.com
+46 70 959 31 08

 

Frans Nilsson

Concept Manager

frans.nilsson@lohilofoods.com
+46 76 324 54 33

 

Amanda Tannlund

Community Manager Sweden

amanda.tannlund@lohilofoods.com
+46 70 959 14 59 

Caroline Alkelind

Community Manager Finland

caroline.alkelind@lohilofoods.com
+46 72 749 92 46

 

Daniel Janlöv

Warehouse Manager (Växjö)

daniel.janlov@lohilofoods.com
+46 76 894 15 71

 

Alexander Catalan

Brand Building / Event

alexander.catalan@lohilofoods.com
+46 73 513 88 88

sv_SESwedish
sv_SESwedish