Varmt välkommen att kontakta oss!

Email: info@lohilofoods.com

Telefon: +46 470 729178 

Huvudkontoret i Växjö

Nylandavägen 2

352 50 Växjö

SWEDEN

 

Kontoret i Stockholm

Olivecronasväg 8

113 61 Stockholm

SWEDEN

Glassfabriken i Växjö

Verkstadsgatan 5

352 46 Växjö

SWEDEN

Fabriksförsäljning i Växjö

Verkstadsgatan 5

352 46 Växjö

SWEDEN

Fakturauppgifter. OBS! endast faktura

Lohilo Foods AB (publ.)

Organisationsnummer: 556740-7050

Kund-ID GTR1012
FE 120
105 69 Stockholm

Skickas till e-post: invoice@lohilofoods.com (OBS! Automatiserad mail)
Övriga frågor skickas till finance@lohilofoods.com

Tyrone Andersson

VD 
tyrone.andersson@lohilofoods.com
 

 

Niclas Blomström

Financial Lead

niclas@lohilofoods.com

 

Tobias Hausenkamph

Commercial Lead

tobias.hausenkamph@lohilofoods.com

 

Caroline Andersson

Supply Chain Lead

caroline.andersson@lohilofoods.com

 

August Magnusson

Export KAM

august.magnusson@lohilofoods.com

 

Anders Bergstrand

Group purchasing KAM

anders.bergstrand@lohilofoods.com

 

Johan Tillström

Sweden KAM

johan.tillstrom@lohilofoods.com
 

 

Lina Yan

Asien KAM

lina.yan@lohilofoods.com

 

Tuss Odin Ekman 

Marketing Lead (from 1/4 ’21)

tuss.odin-ekman@lohilofoods.com

 

Viktor Bengtsson 

Field Sales Manager
Ice Cream South 
viktor.bengtsson@lohilofoods.com

 

 

Rasmus Grytsberg 

Field Sales Manager
Ice Cream North
rasmus.grytsberg@lohilofoods.com 

 

 

Daniel Ullström 

Field Sales Manager
Dry

daniel.ullstrom@lohilofoods.com

 

Hanna Harrysson

Product Developer

hanna.harrysson@lohilofoods.com

 

Annie Steen

HR/Administration

annie.steen@lohilofoods.com

 

Josefine Kullberg

Purchaser

josefine.kullberg@lohilofoods.com

 

Alexander Catalan

Brand Building / Event

alexander.catalan@lohilofoods.com

Frans Nilsson

Concept Manager/E-Com

frans.nilsson@lohilofoods.com

 

Daniel Janlöv

Warehouse Manager (Växjö)

daniel.janlov@lohilofoods.com

 

Clara Henningsson

Administration/Kundtjänst (

clara.henningsson@lohilofoods.com

 

Albin Green

Marketing Assistant

albin.green@lohilofoods.com

 

Amanda Lindquist

Art Director

amanda.lindquist@lohilofoods.com

 

Rickard Wijk

E-commerce Specialist

rickard.wijk@lohilofoods.com

 

Rami Gamhour

Factory Manager

rami.gamhour@lohilofoods.com
sv_SESwedish